Używany sprzęt medyczny – czy warto w niego zainwestować?

Używany sprzęt medyczny

Zakup używanego sprzętu medycznego to kwestia budząca wśród wielu osób liczne wątpliwości, co nie jest zbyt zadziwiające, lecz istnieje dużo powodów ku temu, by je skutecznie rozwiać. Dlaczego zatem warto zaopatrzyć się w używany sprzęt medyczny? Na co zwracać uwagę przy jego zakupie?

Używany sprzęt medyczny – najważniejsze kwestie

Wbrew pozorom, całkiem spora grupa osób decyduje się na takie rozwiązanie.  Dotyczy to nie tylko osób prywatnych, lecz też nowopowstałych gabinetów, których właściciele nie mają nieograniczonego budżetu. Zakupując używane meble medyczne, również można liczyć na możliwość nabycia modeli dobrych, znanych na całym świecie marek, których wyroby utrzymują się na rynku od wielu lat i są bardzo wysokiej jakości. A wszystko to w dużo niższej cenie. Co więcej, jeśli zgłaszamy się do profesjonalnej placówki z używanym sprzętem medycznym, możemy nadal liczyć na gwarancję oraz niezbędne serwisowanie przez określony czas, dzięki czemu zakupujemy sprzęt praktycznie na takich samych warunkach, na jakich nabywamy nowy, zatem ryzyko jest niewielkie.

Co więcej, dopuszczany do ponownej sprzedaży sprzęt medyczny nadal musi spełniać liczne wymogi dotyczące bezpieczeństwa oraz posiadać stosowne certyfikaty. Ważne jest również to, skąd dany sprzęt pochodzi. Czy korzystała z niego wcześniej osoba prywatna, czy też placówka zdrowia publicznego? Naturalnie, najmniej wyeksploatowany sprzęt uzyskamy, gdy poprzedni właściciele prowadzili prywatny gabinet lub posiadali urządzenie na użytek własny. Wówczas zyskujemy całkiem spore szanse, że zakupywany mebel lub urządzenie będzie niemal jak nowe.

Czasem pojawia się taka nazwa jak rekondycjonowany sprzęt medyczny. Jest to nic innego jak używany sprzęt dopuszczony do sprzedaży, zaraz po wykonaniu niezbędnego przeglądu i serwisowania. Sklepy medyczne wychodzą naprzeciw potrzebom klientów i proponują dobrej jakości sprzęt medyczny, który jest nie tylko w dobrym stanie, lecz też gwarantuje pełne bezpieczeństwo użytkowania.

Czy to, że urządzenie było używane, zawsze ma znaczenie?

Jak pokazuje praktyka, w większości sytuacji nie ma to znaczenia. Jest tak zwłaszcza w przypadku łóżek rehabilitacyjnych, wózków inwalidzkich elektrycznych, ręcznych, czy też toaletowo-prysznicowych, chociaż w tym ostatnim przypadku niektóre osoby mogą mieć zastrzeżenia. Zakupując sprzęt z jakimkolwiek mechanizmem elektrycznym, należy jednak zwrócić szczególną uwagę na jego stan, by nie trafić na egzemplarz zbyt wysłużony pod tym względem. W przypadku łóżka rehabilitacyjnego trzeba pamiętać o zakupie nowego materaca. Musi on być ściśle dobrany do potrzeb danej osoby i ten używany mógłby zwyczajnie nie spełnić swojej funkcji, ze względu na zbyt duże wysłużenie. Kiedy zatem warto zakupić używane wyposażenie? Polecamy zainteresować się rekondycjonowanym sprzętem medycznym w następujących przypadkach:

  • Łóżka rehabilitacyjne,
  • Wózki i foteliki dziecięce,
  • Pionizatory,
  • Stabilizatory,
  • Schodołazy,
  • Balkoniki rehabilitacyjne,
  • Kozetki lekarskie.

Jak widać, istnieje dużo argumentów za zakupem używanego sprzętu medycznego. Nawet nowoczesne aparatury, jakimi jesteśmy badani w niektórych prywatnych gabinetach, są z często z drugiej ręki, więc nie jest to tak niekorzystne i ryzykowne rozwiązanie, jak się może wydawać wielu osobom.

Kiedy zakup sprzętu używanego nie jest dobrym pomysłem?

Inwestycja w używany sprzęt medyczny może okazać się chybiona tylko wtedy, gdy sprzedający nie udziela gwarancji i nie zajmuje się serwisowaniem sprzętu, jeśli takie okazałoby się potrzebne. Lepiej zatem udać się do firmy, która już od wielu lat funkcjonuje na rynku i proponuje Ci bezpieczne sprzęty wielu zaufanych, światowych marek. Dzięki temu zyskujemy możliwość zakupu dobrego sprzętu, lecz nie tylko. Warto to podkreślić jeszcze raz: otrzymujemy także gwarancję oraz serwisowanie w razie konieczności, a także możemy liczyć na fachową poradę. Profesjonalne firmy dbają o swoich klientów, zatem zyskujemy pewność, że tutaj znajdziemy bezpieczny sprzęt, jakiego potrzebujemy. Używany sprzęt medyczny to doskonała alternatywa dla nowych, często drogich urządzeń i dobra droga do zaoszczędzenia naprawdę niemałej sumy pieniędzy, dzięki czemu możemy zakupić więcej niezbędnych rzeczy.

medus logo

 

Przykładem polecanego przez nas sklepu z używanym sprzętem medycznym jest Medus, działający na Dolnym Śląsku, w tym m.in. we Wrocławiu.

 

Tel. 508 396 877

E-mail: sklep@medus.pl

WWW: https://medus.pl/sprzetuzywany

Odwiedziny:
403
Rodzaj zawartości:
Sprzęt medyczny