Oferta ośrodka SPA – co warto w niej mieć?

masaż kamieniami

Ośrodki typu SPA zdobywają sobie coraz większą popularność nie tylko wśród konsumentów o bardziej zasobnych portfelach. Wręcz przeciwnie, obecnie SPA dzięki znacznie niższym niż jeszcze kilkanaście lat temu cenom, jest coraz bardziej dostępne praktycznie dla wszystkich. Jakie udogodnienia na ogół znajdują się w ośrodkach typu SPA? Jak ważne jest wyróżnienie się ze swoją ofertą na tle innych ośrodków? W co można zainwestować, aby się wyróżnić?

Na jakie udogodnienia można liczyć w ośrodkach SPA?

Dużo tutaj zależy od rodzaju ośrodka, do którego się udajesz. Obecnie mamy dostęp m.in. do Day SPA, City SPA, Wedding SPA, Femi SPA oraz do wielu innych rodzajów placówek, w których możemy się zrelaksować i zadbać o zdrowie i urodę. Aktualnie udogodnienia mogą obejmować najróżniejsze kwestie. 

Można znaleźć miejsca przyjazne dzieciom, w których młodzi rodzice znajdą niezbędny sprzęt do opieki nad maluchem, a nawet będą mogli powierzyć dziecko wykwalifikowanemu animatorowi zabaw. Popularny jest również odwrotny trend, w którym do niektórych placówek mogą przyjeżdżać wyłącznie osoby dorosłe, by zapewnić wszystkim kuracjuszom odpowiednie warunki do odstresowania się i pełnego relaksu.

Inne aspekty, które mają ogromne znaczenie podczas pobytu w SPA, obejmują oczywiście kwalifikacje personelu i panującą ogólnie atmosferę. Liczy się przyjazne podejście nie tylko do gości, lecz też wzajemne relacje pomiędzy pracownikami. Goście mają potrzebę czuć się zaopiekowani, zadbani, a w tym pomoże jedynie personel, który jest dyskretny i odpowiednio przeszkolony do obsługi urządzeń dostępnych na terenie obiektu. 

Jak ważne jest wyróżnienie się na tle innych miejsc?

Niezależnie od branży, ważna jest nieustanna dbałość o wizerunek na zewnątrz firmy, co wiąże się m.in. właśnie z koniecznością wyróżnienia się na tle innych. Aby się to udało, musisz pomyśleć, co oferujesz swoim klientom w tej chwili i co możesz ulepszyć. Co jeszcze możesz im zaoferować? 

W tej chwili oferty ośrodków SPA są już wyjątkowo szerokie. Zabiegi na twarz, stopy, kąpiele w piwie, masaże, rytuały hammam i wiele innych sprawiają, że coraz trudniej się wybić ponad innych. Wciąż jednak istnieje taka możliwość. Jednym z pomysłów może być stworzenie strefy wellness dla zwierząt, jako że ludzie coraz chętniej zabierają ze sobą w podróż swoich czworonożnych przyjaciół. Innym pomysłem jest z kolei kabina cieplna. Sauny są już wyjątkowo popularne i bardzo lubiane przez wiele osób, m.in. ze względu na liczne korzyści dla zdrowia, lecz istnieje dosyć duża lista przeciwwskazań, z uwagi na które korzystanie z niej staje się niemożliwe. Kabina parowa staje się tutaj swoistą alternatywą. Dlaczego?

Dlaczego warto zainwestować w kabinę cieplną?

ręcznik i olejek

Ludzie są z natury ciekawi tego, co nowe. Jednak z uwagi na szeroki i łatwy dostęp do najróżniejszych udogodnień i atrakcji, coraz trudniej ich zaskoczyć. Jeśli mowa o branży SPA, jednym ze sposobów na takie zaskoczenie jest właśnie kabina cieplna. Sauny w tej formie nie są jeszcze zbyt popularne, dlatego też rozwiązanie to może Ci pomóc w zdobyciu istotnej przewagi w strefie relaksu. 

Kolejnymi argumentami za zainwestowaniem w kabiny cieplne jest możliwość dostosowania parametrów pracy do potrzeb indywidualnych każdego gościa. W kabinie są zdecydowanie niższe temperatury, niż w klasycznej saunie, dlatego też korzystanie z niej będzie zdecydowanie przyjemniejsze i bezpieczniejsze, szczególnie

 w przypadku osób z przeciwwskazaniami do klasycznej sauny. 

Wizyta w SPA – czy to tylko kaprys?

Pierwotnie skrót SPA wywodzi się od słów “Sanus per Aquam”, oznaczających leczenie przez wodę. Obecnie zabiegi w SPA nie wiążą się już wyłącznie z wodą – oferta jest dużo szersza. Coraz częściej zabiegi relaksacyjne i lecznicze przeplatają się ze sobą, tworząc atrakcyjną ofertę, zapewniającą jednocześnie pełne odprężenie i poprawę stanu zdrowia.

Odwiedziny:
116
Rodzaj zawartości:
Inne