Od czego zależy cena foteli ginekologicznych? 

korytarz przychodni

Ceny foteli ginekologicznych dostępnych na rynku potrafią znacznie się od siebie różnić. Różnice te nie powstają jednak na skutek arbitralnych decyzji sprzedawców, lecz są wynikiem wielu współwystępujących czynników. Co wpływa na cenę fotelu ginekologicznego?

Producent i marka

Pierwszym czynnikiem znacząco wpływającym na cenę fotela ginekologicznego jest producent i związana z nim marka. Urządzenia oferowane przez producenta szczycącego się wysoką renomą wśród konsumentów z reguły będą miały wyższą cenę od tych z katalogów wytwórców mniej znanych bądź dopiero wchodzących na rynek.

Podczas zakupu fotela ginekologicznego kupujący płaci nie tylko za sam produkt, ale również za gwarancję wysokiego standardu i niezawodności, które idą w parze z dobrymi opiniami użytkowników decydujących o renomie konkretnego producenta i jego marki. 

Model i seria

Poza marką istotny wpływ na cenę fotela ginekologicznego mają jego model i seria. Każdy model posiada określony zestaw cech, które decydują o atrakcyjności produktu dla kupującego i bezpośrednio przekładają się na cenę rynkową urządzenia. Modele foteli ginekologicznych definiowane są przez ich postać bazową, zawierającą elementy standardowe dla danego produktu.

ginekolog

Zestaw cech decydujących o modelu to przede wszystkim wielkość i kształt, a także waga i maksymalne dopuszczalne obciążenie fotela. Większość modeli w wersji standardowej posiada podnóżek oraz nierdzewny pojemnik. 

W obrębie modeli wyróżniane są często serie, które różnicują określony aspekt danego modelu, na przykład występowanie regulacji wysokości fotela. 

Wyposażenie opcjonalne

Znaczący wpływ na cenę oferowanego przez wytwórcę produktu mają elementy znajdujące się w wyposażeniu opcjonalnym, które można dobrać do wersji bazowej artykułu. Większość modeli posiada możliwość wyboru dodatkowych części i funkcji, które podnoszą standard fotela ginekologicznego, wpływając też na wzrost ceny. Wśród oferowanego przez producentów wyposażenia dodatkowego najczęściej pojawiają się:

  • system jezdny,
  • podłokietniki,
  • wieszak na ręczniki papierowe,
  • stojak na kroplówki,
  • regulowane podpory stóp,
  • regulowany podnóżek,
  • ochraniacz na podnóżek ułatwiający dezynfekcję i chroniący tapicerkę przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Zaawansowanie techniczne

Innym czynnikiem mającym wpływ na cenę fotela ginekologicznego jest poziom zaawansowania technologicznego produktu. Urządzenia różnią się pod kątem konstrukcyjnym przede wszystkim w zakresie możliwości regulacji poszczególnych części. Kupujący może zdecydować się na fotel z regulacją siedziska, regulacją oparcia lub całego fotela bądź różnych typów regulacji występujących symultanicznie.

Wybór dotyczy także typu mechanizmu wykorzystywanego do zmian położenia – może to być system regulacji hydraulicznej przy użyciu sprężyny gazowej lub bardziej zaawansowany siłownik elektryczny kontrolowany przy pomocy pilota ręcznego bądź nożnego. Niektóre fotele wyposażone są także w system szybkiej regulacji, który pozwala zaoszczędzić czas w trakcie wizyty. Wraz ze standardem fotela wzrasta jego cena. 

Zamówienia specjalne

aparat usg

Cena kupowanego urządzenia zwiększy się wraz z zamówieniem specjalnych, niestandardowych opcji. Wśród najpopularniejszych elementów podlegających zmianom na życzenie klienta znajduje się tapicerka.

Większość modeli umożliwia wybór koloru tapicerki w standardzie, jeżeli jednak kupujący zainteresowany jest barwą spoza palety, niezbędne jest złożenie specjalnego zamówienia.

Za uiszczeniem dodatkowej opłaty klient może zażyczyć sobie także podwyższenia standardu obicia fotela. Materiał z ochroną Silverguard zawiera działające antybakteryjnie jony srebra ułatwiające zachowanie czystości i umożliwiające ochronę przed zapachem i plamami powodowanymi przez bakterie.

Poza rodzajem i kolorem tapicerki kupujący może również zamówić zmianę koloru konstrukcji, by fotel lepiej komponował się w gabinecie. 

Warunki dostawy

Przy planowaniu wydatków przy zakupie fotela ginekologicznego kupujący powinien uwzględnić koszty wynikające z dostawy urządzenia. Przy nabyciu urządzenia w sklepie internetowym transport i dostawa mogą być darmowe, bądź ich koszty zostać wliczone w cenę produktu. W wypadku części sprzedawców opłata za przesyłkę kurierską może zostać naliczona dodatkowo. W sytuacji, gdy kupującemu zależy na ekspresowej dostawie, powinien brać pod uwagę konieczność uiszczenia opłaty specjalnej. 

Ceny foteli ginekologicznych dostępnych na rynku są bardzo zróżnicowane i zależą od wielu czynników. W trakcie planowania zakupu fotela do gabinetu warto mieć świadomość, co wpływa na koszty inwestycji, by dobrze zaplanować wydatek. 

Odwiedziny:
339
Rodzaj zawartości:
Ginekologia