Jakie soczewki kontaktowe powinien wybrać astygmatyk?

soczewki toryczne badanie

Problemy ze wzrokiem niosą za sobą wiele niedogodności. Osoby, które cierpią z powodu wad wzroku, bardzo często zmuszone są do noszenia okularów lub soczewek kontaktowych oraz do przestrzegania istotnych zasad dbania o wzrok. Sprawa staje się jeszcze bardziej skomplikowana, gdy poza koniecznością noszenia szkieł korekcyjnych, dochodzą inne wady wzroku, takie jak na przykład astygmatyzm. Jakie soczewki kontaktowe są odpowiednie dla osób cierpiących na to schorzenie? Dlaczego tak ważne jest, aby odpowiednio je dopasować do swoich potrzeb? Sprawdź poniższe informacje i zadbaj o swoje zdrowie oraz komfort. 

Soczewki toryczne – najlepsze dla astygmatyków

Soczewki kontaktowe cieszą się ogromną popularnością, która stale rośnie. Są wygodne i praktycznie niewidoczne, dzięki czemu korygują wzrok bez zwracania większej uwagi otoczenia na posiadaną wadę. Ponadto w wielu sytuacjach są one o wiele wygodniejsze. Sprawdzają się znacznie lepiej niż okulary na przykład podczas uprawiania sportów, szczególnie wodnych, ale także jogi czy biegania oraz ćwiczeń na siłowni. Aby zagwarantować sobie jak największy poziom komfortu ich użytkowania, warto dopasować soczewki nie tylko do tego, jak duża jest Twoja wada wzroku, ale także do swoich preferencji oraz do innych problemów z oczami. Dlatego decyzję o konkretnym rodzaju soczewek należy podjąć z rozwagą. 

W przypadku astygmatyzmu staranne wybranie soczewek jest bardzo istotne. Dla osób, które poza wadą wzroku cierpią także na to schorzenie, idealnie sprawdzą się soczewki toryczne. Są to szkła kontaktowe, które inaczej nazywa się soczewkami astygmatycznymi. Soczewki toryczne mają nieco inny kształt niż soczewki klasyczne. Są one wycinkiem nie kuli, ale figury geometrycznej o nazwie torus. Dzięki temu, że toryczne soczewki kontaktowe mają wyjątkowy kształt, to pozwalają na załamywanie światła nieco w inny sposób niż klasyczne szkła kontaktowe. Wpływa to na dobre dopasowanie soczewki do rogówki, która u osób z astygmatyzmem jest zniekształcona. Soczewka kontaktowa toryczna idealnie dopasowuje się do oka i zapewnia doskonałe widzenie. Dostępne są różne ich rodzaje, które można dopasować do różnych rodzajów astygmatyzmu. 

Nie ryzykuj, podejdź do tematu w sposób rozsądny

Wybierając soczewki kontaktowe, warto zdecydować się na wsparcie ze strony specjalistów. Po pierwsze, samodzielnie nie można dopasowywać do siebie mocy soczewek. Powinna być ona zgodna z zaleceniami lekarza. Jeśli wydaje Ci się, że wada wzroku uległa zmianie, to koniecznie najpierw udaj się na badanie, a dopiero zamów soczewki słabsze lub mocniejsze, aby były odpowiednio dopasowane do nowych zaleceń ze strony okulisty. Samodzielne zmiany w tym zakresie, nie poparte przeprowadzonymi w gabinecie badaniami, mogą prowadzić do bardzo poważnych problemów i przynieść znacznie więcej szkody niż pożytku. Ponadto niesprawdzenie, co powoduje zmiany widzenia, może spowodować zbagatelizowanie innych, często bardzo poważnych chorób oczy. 

soczewki toryczne

Kupowanie soczewek torycznych online

Soczewek nie należy kupować także w pierwszym lepszym sklepie. Dobrym rozwiązaniem jest zamawianie ich online, ponieważ to opcja pozwalająca zaoszczędzić sporo czasu, jednak warto dobrze rozważyć sklep, z którego chcesz skorzystać. Wybierając sprawdzoną markę szkieł kontaktowych, masz pewność, że zamówione soczewki toryczne będą wysokiej jakości i faktycznie poprawią jakość Twojego widzenia, bez negatywnego wpływu na kondycję Twoich oczu. Będą one w stu procentach bezpieczne w użytkowaniu oraz bardzo wygodne w zakładaniu i ściąganiu, co jest bardzo istotne. Problemy w tym zakresie mogą prowadzić do poważnych podrażnień i stanów zapalnych oka, na przykład zapalenia spojówki i wielu innych. Dlatego zamiast narażać swoje zdrowie i obniżać swój codzienny komfort, zdecyduj się na soczewki kontaktowe sprawdzonej marki, kupione od renomowanego dystrybutora. 

Pamiętaj, że dobrze dobrane soczewki kontaktowe to nie tylko wygoda na co dzień, ale także troska o zdrowie. Zadbaj o swoje oczy oraz o wysoką jakość swojego widzenia i postaw na sprawdzone rozwiązania znanych marek. Zatroszcz się o swoje oczy i spraw, że Twoja wada wzroku nie będzie się pogłębiać. Wzrok jest jednym z ważniejszych zmysłów, który niestety jest codziennie wystawiany na działanie wielu negatywnych czynników, dlatego warto o niego odpowiednio zadbać. 

Odwiedziny:
506
Rodzaj zawartości:
Okulistyka