Jak zmiejszyć zmarszczki na czole? Najlepsze zabiegi

kobieta ze zmarszczkami

We współczesnym świecie zmarszczki nie są zbyt mile widziane. Nie tylko dodają lat, lecz też nadają wygląd osoby chorej, zmęczonej i ponurej, co zdecydowanie nie sprzyja nawiązywaniu międzyludzkich relacji.

Najprostszym rozwiązaniem są kremy przeciwzmarszczkowe, lecz często pojawia się moment, w którym przestają one być w zupełności wystarczające. Wówczas rośnie zainteresowanie zabiegami medycyny estetycznej, dzięki którym usunięcie lub przynajmniej częściowe wygładzenie zmarszczek jest w zasięgu ręki. Jakie to zabiegi?

Najczęściej stosowane zabiegi na wygładzenie zmarszczek

Laser frakcyjny

Jest on polecany jako skuteczne rozwiązanie w sytuacji, gdy zmarszczki nie są jeszcze zbyt głębokie. Jego działanie polega na uszkodzeniu tkanek położonych w głębokich warstwach skóry. Ma to na celu pobudzenie tkanek do regeneracji, a także zagęszczenie i wygładzenie skóry, co ostatecznie składa się na wyraźne spłycenie zmarszczki

Kwas hialuronowy

Popularnym rozwiązaniem jest również kwas hialuronowy. Odpowiada on za związanie włókien kolagenowych i cząsteczek wody, dzięki czemu nie tylko pomaga pozbyć się zmarszczek, lecz też wspomaga nawilżenie skóry. Kosmetyki z kwasem hialuronowym zalecane są już osobom ok. 25 roku życia w ramach profilaktyki przeciwzmarszczkowej. 

Botoks

Zabieg polegający na miejscowym wstrzyknięciu botoksu pozwala pożegnać się nawet na 6 miesięcy z problemem, jakim mogą być zmarszczki na czole. Gdańsk, tak jak i wiele innych miast, oferuje wiele zaufanych i godnych polecenia miejsc, w których możesz z pełnym spokojem poddać się działaniu zastrzyków z botoksu. Jego działanie polega na porażeniu zakończeń nerwowych w formie odwracalnej, co sprawia, że mięśnie nie przewodzą impulsów. Stają się one nieruchome, a powstała zmarszczka ulega spłyceniu. 

Przeszczep tłuszczu

Ten rodzaj zabiegu może budzić czasem pewne zaskoczenie, okazuje się jednak, że cieszący się ostatnio złą sławą tłuszcz może jednak w pewnym stopniu być całkiem pozytywnie wykorzystany. Otóż chodzi o przeszczepieniu go w miejsce pojawienia się zmarszczek, z uwagi na zawarte w nim komórki macierzyste, które mają wysoki potencjał podziału, a do tego mogą zastąpić dowolną inną komórkę w ludzkim organizmie. Tłuszcz pobierany jest bezpośrednio od pacjenta, a następnie wszczepiany docelowo w miejscu zmarszczki.

kobieta ze zmarszczkami

Jak zapobiegać zmarszczkom w domowym zaciszu?

Na to, w jakim wieku dostaniesz pierwszych zmarszczek, w pewnym stopniu wpływają geny. W jeszcze większym jednak stopniu wpływ na ich pojawienie się masz Ty. Dlatego też tak ważna jest codzienna pielęgnacja skóry, dzięki której stanie się ona bardziej jędrna, elastyczna i dużo gładsza. Poniższe wskazówki mogą wydać się oczywiste, lecz w codziennym pędzie warto o nich sobie jeszcze raz przypomnieć:

  • Regularnie smaruj ciało balsamem. Na miarę możliwości staraj się wybierać kosmetyki naturalne, w dużej mierze pozbawione sztucznych substancji, które również mogą przyspieszać procesy starzenia się skóry.
  • Pamiętaj o nawadnianiu organizmu. Balsam odpowiada za nawilżenie skóry od zewnątrz, duże znaczenie ma jednak nawodnienie również od środka.
  • Nigdy nie zapominaj o filtrach. Wbrew pozorom, powinniśmy je stosować przez cały rok. Nawet w pochmurną pogodę jesteśmy narażeni na działanie promieni słonecznych, które nawet jeśli są wówczas w mniejszej dawce, wciąż stymulują procesy fotostarzenia.
  • Zawsze zabieraj ze sobą okulary przeciwsłoneczne. Nie tylko pomogą one nadać charakteru Twojej stylizacji, lecz też chronią Twoje oczy i skórę wokół nich przed marszczeniem. Opóźnisz w ten sposób pojawienie się kurzych łapek. 
  • Popracuj nad mimiką twarzy. Jeśli masz tendencję do nadmiernych ekspresji, postaraj się wypracować nawyki, dzięki którym je złagodzisz. To również pomoże w zmniejszeniu ilości zmarszczek. 

Zmarszczki na czole, pod oczami i wszystkie inne dodają lat, a do tego skutecznie odbierają młodzieńczy urok. Są jednak sposoby na to, by zatrzymać go na nieco dłużej, i nie chodzi tu wyłącznie o coraz lepsze kremy. Bardziej zaawansowane możliwości oferuje współczesna medycyna estetyczna, która zdaje się być już o krok od odkrycia sekretu wiecznej młodości. Czy to się uda?

Odwiedziny:
183
Rodzaj zawartości:
Inne