Fotele SAKO – tylko do rehabilitacji?

Coraz chętniej stawiamy na lekkie, łatwe w pielęgnacji, stylowe umeblowanie o wszechstronnym zastosowaniu. Nic też dziwnego, że rosnące zainteresowanie wśród klientów budzą pufy SAKO.

Ich walory estetyczne i inne, liczne zalety skłaniają coraz większą grupę osób do ich zakupu, nawet jeśli nie potrzebują oni sprzętu rehabilitacyjnego. Co mają w sobie zatem pufy, które podbijają serca ludzi?

Krótka historia puf SAKO

Aby poznać genezę nazwy, warto cofnąć się do 1968 roku, kiedy to koncept pufy-worka został opracowany przez włoskich projektantów. Mebel nazwano „sacco”, co po włosku oznacza „worek”. Pufa zyskała sobie wielkie uznanie, w dużej mierze ze względów społecznych. Swoje pięć minut miał wówczas ruch hippisowski, w dużej mierze odchodzący od tradycyjnych rozwiązań praktycznie w każdym aspekcie życia. Innowacyjna forma pufy była właśnie idealnym symbolem niestandardowych idei i oznaką odejścia od tradycji i konwenansów. Już wtedy użytkownicy pufy przekonali się o jej ogromnej wygodzie.

Trafiali się jednak nieszczęśnicy, mający okazje zasiadać na pufie wypełnionej… śrutami, gdyż pomysłowość projektantów w zakresie poszukiwania wypełnienia idealnego nie miała najwidoczniej granic.

Liczne zalety puf SAKO

Odpowiadając dosłownie na pytanie, co mają w sobie pufy SAKO, odpowiedzią jest granulat ze styropianu lub silikonu. Przechodząc zaś do ich zalet, sprawdzą się one w niemal każdym wnętrzu. Są bardzo dobrym pomysłem na wyposażenie dziecięcego lub młodzieżowego pokoju. Ich niebanalny kształt i dopasowanie do krzywizn ciała to bardzo mocny atut. Pufy zapewniają solidne podparcie dla kręgosłupa i dużą wygodę, dobrze zatem sprawdza się w przypadku zwalczania dokuczliwych bóli pleców. Będą świetnym rozwiązaniem dla osób pracujących przez długie godziny w niewygodnej, obciążającej plecy pozycji.

Przechodząc do innych walorów, pufy najczęściej pokryte są eko-skórą, lub poliestrem wykazującym właściwości wodoodporne, a to z kolei sprawia, że wówczas możemy z takich puf bez przeszkód korzystać również pod gołym niebem.

Pufy SAKO są wykorzystywane w szkołach rodzenia, by zapewnić jak największy komfort ciężarnym, dobrze jest też kłaść na nich niemowlęta, by pomóc im w czasie kolki. Pufa może być również po prostu elementem wyposażenia pokoju relaksacyjnego. Nic nie stoi na przeszkodzie, by rozłożyć się na niej z książką na długie godziny, a nawet się zdrzemnąć, co jest szczególnie komfortowe, gdy zaopatrzysz się w dwie pufy.

Pufa SAKO pomaga nawet w leczeniu chandry, świetnie wpływając na poprawę samopoczucia. Mebel ten jest wygodny niezależnie od tego, jak się w nim ułożymy, i niezależnie od przyjętej pozycji, zapewnia należyte wsparcie dla pleców. Kolejny plus pufy zawdzięczamy właśnie wypełnieniu. Zastosowanie granulatu styropianowego, będącego najbardziej popularnym rodzajem wypełnienia, zapewniamy sobie doskonałą izolację od podłogi, nie narażając się dzięki temu na przeziębienie.

Jak dobrze dobrać pufę SAKO?

Była już mowa o rodzajach materiałów, z jakich wykonane są pokrowce na pufach SAKO. Eko-skóra jest łatwa w czyszczeniu i tania, zatem będzie dobrym wyborem w sytuacji, gdy mamy w domu dzieci lub zwierzęta, lecz lepiej nie wystawiać jej na dwór, by w ciepłe dni się do pufy nieprzyjemnie nie przylepić. Z kolei poliester już umożliwi cieszenie się siedziskiem pod gołym niebem, lecz czasem może być trudniejszy w czyszczeniu.

Dobierając pufę, bierzmy również pod uwagę wystrój wnętrza. Zastanówmy się, czy pufa w ogóle do niego pasuje, a jeśli tak, to w jakiej kolorystyce. Lepsza będzie gładka, monochromatyczna, czy kolorowa i wzorzysta?

Pufa SAKO– czy jest trudno dostępna?

Przechodzimy tu do kolejnych atutów pufy SAKO. Otóż wbrew pozorom, możemy dostać ją nie tylko w niewygórowanej cenie, lecz także możemy jej szukać w każdym dobrym sklepie nie tylko z artykułami do wyposażenia wnętrz, lecz także w renomowanych placówkach ze sprzętem rehabilitacyjnym. Jednym z takich miejsc jest sklep internetowy x-reh.pl, w którym w przystępnej cenie znajdziesz nie tylko pufy, lecz także innego rodzaju sprzęty rehabilitacyjne, fotele dla opiekunów, gry rozwojowe dla dzieci oraz wiele innych, niezbędnych elementów wyposażenia.

Odwiedziny:
34
Rodzaj zawartości:
Artykuły