Co najpierw wybrać – szkła czy oprawki?

okulary przeciwsłoneczne szczecin

Odpowiedź jest wyjątkowo prosta. Okulary pełnią przede wszystkim funkcję korekcyjną. Zatem raczej już wiemy, od czego zacząć. Jednak w dzisiejszych czasach stały się one także również elementem codziennej stylizacji i muszą być jak najlepiej dobrane, by móc komfortowo się w nim czuć. A to oznacza, że odpowiedź na to pytanie dla wielu staje się znów mniej oczywista. Od czego zacząć – od szkieł czy od oprawek?

Proces doboru okularów od początku

Zauważając, że z naszym wzrokiem jest cos nie tak, pędzimy w pierwszej kolejności najczęściej do okulisty. Ewentualnie do optometrysty. Tam dowiadujemy się, jaką mamy wadę i jakie należy zakupić szkła. Potem przechodzimy do wyboru oprawki.  I teraz dowiemy się, dlaczego należy zacząć od szkieł.

Współczesne okulary nie przypominają już denek od szklanki, jakie często można było spotkać w latach 90. Nie oznacza to jednak, że ich grubość nie różni się w zależności od wady. Niestety, większa wada oznacza najczęściej grubsze szkła. Między innymi również dlatego osobom z większą wadą wzroku zaleca się noszenie soczewek. Bezpośredni kontakt z okiem pozwala na lepszą korekcję wady, lecz pozwala także uniknąć noszenia grubych szkieł, w których utrzymaniu lepiej sprawdzają się masywniejsze oprawki, które nie każdemu pasują.

Co jest ważniejsze: szkło czy oprawka?

Nie ma to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Szkło tworzy z oprawką integralną całość, jaką są okulary korekcyjne. Bez szkieł nie poprawimy jakości widzenia. A bez dobrej oprawki nosilibyśmy je mniej więcej tak, jak sympatyczny starszy pan na pudełku Monopoly nosił swój monokl. Były one co prawda indywidualnie dobierane, pojawiają się nawet opinie, według których mogły być wygodne, lecz niewłaściwy dobór lub zbyt słabe utrzymywanie monoklu przy oku powodowało częstą konieczność zbierania go z podłogi. Zatem tak, dobór dobrej oprawki ma znaczenie.

Profesjonalny dobór okularów

Znajdziesz w Polsce wiele wartych uwagi salonów optycznych, gdzie wykwalifikowani specjaliści dobiorą Ci odpowiednie szkła, pomogą Ci również znaleźć najlepsze dla Ciebie oprawki, lecz nie wszędzie możesz liczyć na obsługę taką, jak w Manufakturze Wzroku. W naszym salonie doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważny jest nie tylko dobry dobór oprawki do tego, jak wyglądasz, lecz także do tego, jak się w niej czujesz.

Nawet w dobrym salonie może się zdarzyć, że towarzyszący Ci optyk próbuje Cię przekonać do zakupu oprawki, w której wyglądasz „fantastycznie”. W naszym salonie zdajemy sobie sprawę, że liczą się nie tylko aktualne trendy i zasady doboru oprawek, lecz również komfort klienta.

Najważniejsza zasada: nie spiesz się

Dobieranie okularów to proces, którego efektem ma być zadowolony klient w wygodnych oprawkach. Aby tak było, należy dać sobie tyle czasu, ile to konieczne. Dobrze jest już zawczasu przeglądać oprawki wstępnie, by potem móc łatwiej określić, co nam się podoba, a co absolutnie nie. Nigdy jednak nie kupujemy oprawek przed dobraniem szkieł, dlatego, że czasem mogą one zwyczajnie się ze sobą nie zgrać. Oprawki zbyt delikatne, bez podparcia u dołu nie utrzymają masywnego szkła, a cienkie szkła korekcyjne w masywnej oprawce też mogą prezentować się nie najlepiej. Najważniejsze: wybór ostateczny należy do Ciebie. Jak najbardziej bierz pod uwagę zalecenia optyka, lecz nie bój się przy tym zaufać swoim upodobaniom.

Odwiedziny:
321
Rodzaj zawartości:
Okulistyka i optyka