Całodobowy stomatolog – zalety pogotowia stomatologicznego

Niemal wszyscy wiemy, jak dokuczliwe potrafią być problemy z zębami. Niekiedy ból jest na tyle silny, że uniemożliwia codzienne funkcjonowanie.

Najgorsza sytuacja pojawia się wtedy, gdy ból atakuje w nocy lub w weekend czy święto, kiedy to tradycyjne placówki nie są czynne. Dlatego też powstała alternatywa dla tradycyjnych usług stomatologicznych, jaką jest pogotowie stomatologiczne. Kiedy warto z niej skorzystać? Jakie są najczęstsze problemy z zębami, wymagające szybkiej reakcji?

Kiedy warto natychmiast udać się do całodobowego stomatologa?

Intensywny ból. Jego podłoże może być różne, czasem jest sygnałem innych problemów ze zdrowiem, czasem pojawia się ropień wymagający natychmiastowego oczyszczenia… Niezależnie od powodu, jeśli odczuwany ból uniemożliwia Ci funkcjonowanie, udaj się na pogotowie stomatologiczne.

Poważne ukruszenie zęba. Jeśli uszkodzenie jest znaczne, pojawiają się dosyć duże ilości krwi i czujesz silny ból, udaj się na pogotowie. Postaraj się zachować ukruszone fragmenty zęba, jeśli to możliwe. Czasem udaje się je przykleić z powrotem. 

Ruszający się ząb może świadczyć o paradontozie. Tutaj ważna jest szybka reakcja, zwłaszcza jeśli pojawia się ból, obrzęk czy krwawienie. 

Wybity ząb. Wypadki chodzą po ludziach, zatem jeśli dojdzie do wybicia zęba, koniecznie postaraj się go przechować do czasu wizyty w gabinecie. Chwyć go za koronę (nigdy za korzeń) i delikatnie oczyść go z brudu, po czym postaraj się go schować w pojemniczku z mlekiem lub soloną wodą. Ewentualnie, jeśli masz w pobliżu aptekę, zapytaj o specjalnie do tego przeznaczony roztwór. Postaraj się trafić do stomatologa w ciągu godziny. Jest to czas dający największe szanse na uratowanie zęba. 

Jakie są plusy pogotowia stomatologicznego?

Natychmiastowa pomoc w nagłych przypadkach. Nie ma tutaj problemu z pojawieniem się o niewłaściwej godzinie. Na nagłe problemy z zębami jesteśmy narażeni w każdej chwili i tu właśnie wychodzi nam naprzeciw pogotowie stomatologiczne. Nie każdy ból można uśmierzyć tabletką przeciwbólową, czasem konieczne jest natychmiastowe usunięcie zęba lub np. wydrenowanie powstałego ropnia.

 Na jakie usługi możemy liczyć na pogotowiu stomatologicznym?

  • usuniecie zębów nienadających się doleczenia stomatologicznego
  • drenowanie ropnia
  • zatrucie bolącego zęba w przygotowaniu na leczenie kanałowe, gdy ból ma podłoże nerwowe 
  • uśmierzenie krwotoku po ekstrakcji
  • pomoc w przypadku bólu zęba mlecznego, czy też zęba pod wypełnieniem
  • pomoc w przypadku bólu zęba z obrzękiem

Czy pogotowie stomatologiczne może odmówić pomocy?

W uzasadnionych przypadkach tak. Pogotowie stomatologiczne powstało z myślą o przypadkach nagłych, kiedy to czekanie do rana lub do końca weekendu mogłoby mieć poważne skutki. Dlatego też, jeśli lekarze stwierdzą, że dany przypadek nie jest nagły, mogą zwyczajnie odmówić pomocy. Nie jest to złośliwość, lecz po prostu konieczność zajęcia się tymi pacjentami, którzy potrzebują pomocy tu i teraz. Pogotowie nie ma prawa odmówić pomocy wtedy, gdy ewidentnie widać, że jest ona potrzebna natychmiast. 

Poszukujesz profesjonalnej pomocy stomatologicznej? Zgłoś się do placówki Trident, w której uzyskasz ją szybko i sprawnie. Bogata oferta usług stomatologicznych na wysokim poziomie sprawia, że na pewno otrzymasz tutaj taką pomoc, na jakiej najbardziej Ci zależy w danej chwili. W placówce możesz liczyć na kompleksowe usługi z zakresu stomatologii, chirurgii oraz protetyki. Leczenie w placówce wykonywane jest za pomocą nowoczesnej aparatury i na wyjątkowo wysokim poziomie. 

Odwiedziny:
334
Rodzaj zawartości:
Stomatologia