Aparat na zęby dla osoby dorosłej

fotel dentystyczny

Każdy z nas chce mieć piękny uśmiech, którym będzie się chciał pochwalić. Oczywiście w dorosłym życiu taka decyzja może być nieco stresująca na wielu płaszczyznach.

Bo o ile dziecko może się bać, że będzie je boleć, tak dorosły musi zdawać sobie sprawę z innych czynników takich, jak ewentualne koszty. Aparat na zęby jest rozwiązaniem dla wielu osób, niezależnie od tego, w jakim stanie znajduje się nasz zgryz.

Jeśli mamy jakiekolwiek wady zgryzu, warto jest udać się do gabinetu dentystycznego. Stomatolog będzie w stanie ocenić twoją wadę zgryzu i dobrać odpowiedni typ aparatu.

W tym artykule postaramy się przybliżyć ci nieco tematykę aparatów ortodontycznych dla dorosłych i tego, jak wygląda dokładnie leczenie ortodontyczne. Czego możesz się spodziewać, łącznie z tym, jaka może być cena pięknego uśmiechu. Pamiętaj jednak to, że piękny uśmiech i brak kompleksów naprawdę są warte tego wszystkiego. Zdecydowanie warto jest nosić nawet aparat stały po to, aby twoje zęby mogły z łatwością rosnąć prosto. Oto więc najpotrzebniejsze informacje, o których musisz mieć pojęcie, jeżeli chcesz założyć na swoich zębach aparat ortodontyczny.

Informacje o aparacie na zęby

Przede wszystkim to, o czym musisz wiedzieć to fakt, że istnieją dwa rodzaje aparatów na zęby. Jedne są wyjmowane, inne są stałe – te wyjmowane mają mniejsze możliwości i nadają się na zęby z niewielką wadą zgryzu, można je wyjmować podczas posiłków, czy też podczas mycia zębów. Należy je jednak nosić konsekwentnie. Nie można ich zdejmować pod pretekstem, że powodują ucisk czy dyskomfort. Niestety, przywracanie zębom piękna wymaga nieco poświęcenia i nie do końca jest przyjemne. Trzeba o tym pamiętać. Jeżeli jesteś osobą, która wie, że będzie miała problem z niezdejmowaniem aparatu pod wpływem zachcianki, to najlepiej abyś zdecydował się na aparat stały, który na stałe przymocowany jest do zębów za pomocą kleju.

gabinet stomatologiczny

Jak podają specjaliści z Trident-Łódź, aparaty stałe są zdecydowanie tym, co najlepiej działa na zęby. Leczenie takim aparatem może trwać od 18 do nawet 30 miesięcy, więc jak można zauważyć jest to dość długotrwałe leczenie. Niemniej jednak, warto mieć także świadomość, że takie leczenie jest w stanie przynieść naprawdę spektakularne skutki i uleczyć nawet najbardziej krzywy zgryz.

Warto więc zdecydować się właśnie na takie rozwiązanie. Trzeba jednak pamiętać, że nosząc stały aparat nie należy za dużo jeść słodyczy i gryźć bardzo twardych przedmiotów. Należy także unikać niezdrowych, gazowanych napojów, bo rozpuszczają one klej, którym szyny przyczepione są do zębów.

Jaki jest koszt aparatu na zęby?

Jeżeli chodzi o samo założenie aparatu, to jego koszt może się wahać w zależności od tego, jaki będzie sam aparat. Taki wykonany z metalu jest najtańszy i może kosztować 1400 zł za jeden łuk. Są też jednak jeszcze aparaty ceramiczne i kryształowe, które kosztują po kolei 2200 zł i 2800 zł. Można też wybrać aparat Damon, który z białymi zamkami na jeden łuk może kosztować od 2900 do nawet 3900 zł. Oczywiście to są koszta za jeden łuk, należy do tego doliczyć drugi łuk oraz koszta wizyt kontrolnych czy też wizyt konsultacyjnych.