6 etapów zaszycia alkoholowego we Wrocławiu

alkohol

Zaszycie alkoholowe to metoda wywołująca niemały podział społeczny, jeśli chodzi o jej zasadność i skuteczność. Nie zmienia to jednak faktu, że Esperal wciąż jest całkiem popularną formą leczenia się z alkoholizmu. W poniższym tekście przedstawiamy poszczególne etapy wszycia leku i przedstawiamy korzyści, jakie wynikają z jego zastosowania. 

Etap 1: Wywiad zdrowotny

Chociaż zastosowanie Esperalu może okazać się całkiem dobrym rozwiązaniem, nie wszyscy mogą z niego skorzystać. Aby upewnić się o braku przeciwwskazań, lekarz przeprowadza z pacjentem rozmowę na temat ewentualnych chorób lub podejrzeń co do ich występowania, zapoznaje się z wynikami dotychczasowych badań, a także ustala, jakie leki pacjent ewentualnie przyjmuje. Co więcej, lekarz musi też ustalić poziom motywacji chorego do leczenia, jako że skuteczność, a raczej bezpieczeństwo tej metody opiera się w dużej mierze na silnej woli uzależnionego. 

alkohol

Etap 2: skierowanie na badania

Jeśli zachodzi podejrzenie, że pacjent może cierpieć na chorobę wykluczającą stosowanie Esperalu, lekarz może skierować go na dodatkowe badania. Wśród przeciwwskazań do stosowania Esperalu wyróżniamy m.in.:

  • niewyrównane nadciśnienie
  • zaburzenia psychiczne
  • nadwrażliwość na składniki zawarte we wszywce
  • niewydolność serca
  • obwodową niewydolność krążenia
  • chorobę niedokrwienną

Dopiero po upewnieniu się, że nie występują przeciwwskazania do zastosowania Esperalu, lekarz może bezpiecznie zaaplikować wszywkę alkoholową. 

Etap 3: sprawdzenie pacjenta przed zabiegiem

Aby zabieg wprowadzenia wszywki alkoholowej był nie tylko skuteczny, ale i bezpieczny, pacjent nie może spożywać alkoholu przez 24 godziny przed zabiegiem. Nie może być również pod jego wpływem w momencie stawienia się na zabieg. To samo dotyczy innych środków odurzających. Warto też przed zabiegiem zadbać o wypoczynek fizyczny i psychiczny. I tak jak lekarz ma prawo sprawdzić stan pacjenta przed wszyciem Esperalu, tak pacjent powinien też pamiętać o sprawdzeniu opinii na temat kliniki, jaką planuje wybrać.  

Etap 4: ustalenie dawki Esperalu

Zazwyczaj mówi się o zaszyciu 8 do 10 tabletek Esperalu w ciele pacjenta, jednak nie jest to sztywną regułą. Dużo zależy od stanu zdrowia pacjenta, stopnia zaawansowania jego uzależnienia, a także od masy ciała. Inna dawka będzie wystarczająca dla kobiety o drobnej budowie ciała, a inna będzie konieczna w przypadku postawnie zbudowanego mężczyzny. 

Etap 5: Wprowadzenie preparatu

Całość zabiegu odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Lekarz wprowadza tabletkę pod powięź, po czym zaszywa powstałą ranę z zastosowaniem szwów tradycyjnych lub rozpuszczalnych. Szwy rozpuszczalne podnoszą co prawda cenę zabiegu, lecz pozwalają na uniknięcie nieestetycznych blizn. Nie ma również konieczności stawiania się do lekarza po raz kolejny w celu ich zdjęcia po kilku dniach.

Etap 6: konsultacja po zabiegu

Zastosowanie Esperalu, tak jak każdego innego leku, musi odbywać się pod kontrolą lekarza. W tym celu po zabiegu odbywają się konsultacje, podczas których sprawdzany jest stan zdrowia pacjenta po wprowadzeniu wszywki, lekarz pyta o samopoczucie, a w konsekwencji, na podstawie zebranych informacji, decyduje o kontynuowaniu lub przerwaniu leczenia, jako że Esperal można usunąć w każdej chwili.

Zaszycie alkoholowe we Wrocławiu – dlaczego warto skorzystać z tej metody?

Dużym plusem jest silny wpływ na psychikę uzależnionego. Esperal w połączeniu już z niewielką dawką alkoholu (co oznacza, że trzeba uważać na wyroby zawierające go w składzie) powoduje objawy reakcji disulfiramowej, czyli dolegliwości towarzyszące silnemu upojeniu alkoholowemu, takie jak wymioty, bóle głowy, kołatanie serca, czy nawet drgawki. Jest to zatem rodzaj terapii awersyjnej, sprawiającej, że uzależniony nie ma już swojej “bezpiecznej”, relaksującej dawki alkoholu.

Plusem jest też brak konieczności regularnego zażywania tabletek. Jeśli zatem masz problemy z pamiętaniem o lekach, wszywka będzie powoli, ale przez cały czas uwalniać do organizmu substancję aktywną. Ponadto sam zabieg trwa bardzo krótko, nie wymaga zwolnienia lekarskiego, a pacjent może praktycznie od razu wrócić do codziennych zadań.

Odwiedziny:
106
Rodzaj zawartości:
Inne